Atrakcje Turystyczne w Sarbinowie

0.0 km od centrum

Białe ściany, widoczne ciemne belki, a całość wieńczy wykonany z plecionki (trzcina, witki, glina z trocinami) dach. Taka architektura dominowała w Sarbinowie do poł. XIX w., kiedy to miejscowość zaczęła zmieniać się w nadmorskie letnisko. Dawne chaty rybackie najbardziej dzisiaj przypomina... wystylizowana karczma w jednym z ośrodków tuż nad sarbinowską plażą.

0.0 km od centrum

Chlubą kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sarbinowie są iście monumentalne organy. Wyprodukowane w XIX wieku i zainstalowane w świątyni przez cenioną w tamtym czasie firmę CF Völkner, oryginalnie miały dwie klawiatury - po renowacji w 2005 r. ostał się jeden manuał. Instrument intensywnie wykorzystywany jest w trakcie festiwalu muzyki organowej.

0.0 km od centrum

Wybudowana w połowie XIX stulecia neogotycka świątynia. Do konstrukcji użyto czerwonej cegły oraz kamiennych ciosów. Wysoka wieża góruje nad całą miejscowością. Godne uwagi są witraże, organy i częściowo oryginalne wyposażenie. Kościół Wniebowzięcia NMP w Sarbinowie zastąpił świątynię zbudowaną przez templariuszy w XIIIw., uszkodzoną w trakcie jednej z bitew.

0.3 km od centrum

Sarbinowo rozciąga się wzdłuż pięknej, piaszczystej plaży pomiędzy miejscowościami Gąski oraz Chłopy. To właśnie ona jest największą atrakcją miejscowości. Latem pojawiają się na niej nie tylko tur...

0.3 km od centrum

Międzynarodowa trasa rowerowa nr 10 przebiegająca przez polskie Wybrzeże, prowadzi również przez Sarbinowo.Jest to malowniczy szlak idealny na całoroczne, rowerowe wycieczki. Przykładowo, wybrać mo...

0.3 km od centrum

Zabytek z Łekna, postawiony na przełomie XV i XVI stulecia. Do budowy używano przede wszystkim cegły i kamieni polnych. Kościół Jana Chrzciciela wygląda dość typowo dla późnego gotyku. Niektóre elementy, jak dwa dzwony i chrzcielnica, pozostają na wyposażeniu właściwie od początku istnienia świątyni. Długo przetrwały też witraże i obraz “Ostatnia wieczerza”.

0.3 km od centrum

Przez Sarbinowo także przebiega pieszy szlak turystyczny będący fragmentem europejskiego szlaku pieszego E-9, o kolorze czerwonym, który to prowadzi znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Bran...

0.3 km od centrum

Wyjątkowo wartościowy przyrodniczo region Pomorza, co urzędowo potwierdzono w 1975,r. Koszaliński Pas Nadmorski rozciąga się na powierzchni ponad 48 ha, wzdłuż wybrzeża od Dźwirzyna aż po Wicie, co daje ok. 85,5 km. Wydmy, plaże, jeziora, lasy i inne obszary skrzą się od różnych ekosystemów, bogatych w wiele gatunków roślin i zwierząt - zwłaszcza ptaków.

0.3 km od centrum

Poznaj tajemniczy świat roślin - patrz, słuchaj, dotykaj, wąchaj, smakuj.W Niegoszczy w 2018r., na zupełnie pustym gruncie rolnym o powierzchni 2,04ha, powstał dzięki staraniom mieleńskiej Fundacji...

0.3 km od centrum

Stadnina nazwą nawiązująca do czasów, kiedy w Rzeczpospolitej konie były wyjątkowo hołubionymi zwierzętami. Jazda na wiernym wierzchowcu po sarbinowskich plażach, lasach i łąkach z pewnością będzie przeżyciem jedynym w swoim rodzaju. W razie potrzeby można wziąć kilka jeździeckich lekcji, albo wręcz przeciwnie - rozsiąść się wygodnie w bryczce niczym szlachta.

0.3 km od centrum

Solidna, ponad kilometrowa nadmorska alejka, wybudowana tuż przy plaży, to doskonałe miejsce do nadmorskich spacerów - także po zmierzchu. Kto zechce, może na chwilę przysiąść na jednej z ławeczek. Promenada w Sarbinowie przystosowana jest też do potrzeb osób niepełnosprawnych. Fundamentem konstrukcji jest mur z 1910 r., który postawiono by zatrzymać morską wodę.

2.4 km od centrum

Zabytek neoklasycznej architektury pochodzący z drugiej połowy XIX stulecia, usytuowany w malowniczym parku porośniętym ładną i zróżnicowaną roślinnością. Park również wpisano do rejestru chronionych prawem obiektów zabytkowych. W przeszłości była to arystokratyczna rezydencja, dziś wnętrza Pałacu Morskiego służą m.in. eleganckim kawiarenkom i restauracjom.

2.4 km od centrum

Gąski “dostały” własną latarnię morską pod koniec XIX wieku. Ceglaną budowlę ukończono w 1878 roku. Jej wysokość to niespełna 50 metrów - widoki nie jednemu zaparły dech w piersi. Konstrukcja widnieje w rejestrze zabytków. Warto wspomnieć, że blisko latarni można znaleźć glinkę zieloną, znaną z właściwości leczniczych i wykorzystywaną w produkcji kosmetyków.

5.9 km od centrum

Teren niegdysiejszej osady, po której do naszych czasów nie ostało się praktycznie nic poza kopcem ziemi otoczonym fosą. Za to po rewitalizacji obszaru grodziska Towarzystwo Żywej Archeologii organizuje fantastyczne pokazy - walki wojów, codzienne w IX i X wieku prace w pospolitych zawodach, opowieści przy uczcie… A wszystko w klimatach Słowian Pomorskich.

7.1 km od centrum

Ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji. "Czacha" Mielno to 3 zróżnicowane tematycznie escape roomy, w każdym uczestnicy interaktywnej gry przygodowej mają dokładnie godzinę na rozwiązanie kilkunastu łamigłówek i "ucieczkę". Dostępne warianty rozgrywki dla 2-6 osób toczą się na pirackim statku, w izbie wytrzeźwień i krainie ludożerców.

7.3 km od centrum

Spory - 9. w kraju pod względem wielkości - akwen, który powinien spodobać się amatorom sportów wodnych - od wędkarstwa przez windsurfing po żeglarstwo. Na marinie cumuje mnóstwo jednostek, a wiele z nich tylko czeka na wynajęcie lub rejs z pasażerami na pokładzie. 2200 ha powierzchni wody, ogromna bioróżnorodność… Jamno zdecydowanie nie jest zwykłym jeziorem.

7.6 km od centrum

Park Linowy Tukan dysponuje ponad setką przeszkód i wyzwań, podzielonych na różne poziomy trudności. Są trasy dla dzieci i dla dorosłych. Nie zabrakło nawet wariantu, który nie wymaga asekuracji. Istnieje tu także możliwość organizacji imprez urodzinowych dla dzieci czy pobytów grupowych. Wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie, pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów.

7.7 km od centrum

W miejscowości Kładno, znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne "Kaczuszka". Specjalnością tejże agroturystyki są konie.Właściciele oferują jazdę konną i przejażdżki bryczką, również na...

8.1 km od centrum

Coraz popularniejsza rozrywka, mocno inspirowana filmami i grami komputerowymi. Escape room to świetne wyzwanie dla szarych komórek: w 60 minut należy rozwiązać szereg zagadek, aby wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Monster House z Mielna posiada dwa takie pokoje - Zombie i Laboratorium - przeznaczone dla 2-5 osób w praktycznie każdym wieku.

14.1 km od centrum

Gmina Ustronie Morskie może się pochwalić nie lada atrakcją, ponieważ to na jej terenie rosną najstarsze dęby w kraju: Bolesław oraz Warcisław. Według badań wykonanych w 2000 r., wiek drzew określono odpowiednio na ok. 800 i 640 lat. Dęby imponują również rozmiarami - choć większy jest ten młodszy z pary. Do cennych pomników przyrody prowadzi specjalnie znakowany szlak.

15.4 km od centrum

Jak może wyglądać tradycyjnie polski krajobraz, gdzie dominują już odnawialne źródła energii? Bodaj tak, jak w pobliskim Tymieniu, gdzie mieści się nowoczesny i sprawdzony (wybudowany w 2006 r.) zespół elektrowni wiatrowych - największy i najmocniejszy w kraju (50 MW) dzięki 25 śmigłom. Dlatego warto pojechać, zobaczyć, podziwiać i powoli zacząć się przyzwyczajać.

17.5 km od centrum

Papugarnia Koszalin to wyjątkowe miejsce, stworzone z miłości do ptaków. W naszym obiekcie papugi latają swobodnie. Nasi Goście mogą z bliska podziwiać te przepiękne zwierzęta, a także karmić je, z...

17.7 km od centrum

Niezwykle rozbudowany plac wodnych zabaw na świeżym powietrzu. W razie zamknięcia kąpielisk na plaży w Łazach, Aquapark Holiday Camping Resort będzie doskonałą alternatywą. Mnóstwo różnych zjeżdżalni i innych atrakcji dla dzieci, podgrzewana woda, wreszcie kilka jacuzzi i innych możliwości w strefie relaksu. Wejściówki do aquaparku HCR są bez ograniczeń czasowych.

18.5 km od centrum

Multidyscyplinarny park rozrywki, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W przeciwieństwie do większości wesołych miasteczek, Pomerania Fun Park niedaleko Kołobrzegu funkcjonuje przez cały rok. A to za sprawą ogromnej (3000 m2 powierzchni) hali zabaw. Poza tym w Pomeranii są też autodrom, zjeżdżalnie i trampoliny, rollercoaster czy wioska wikingów.

82.4 km od centrum

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to fantastyczna atrakcja dla małych i dużych. Znaleźć tu można miniatury latarni morskich polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami, które wydają dźwięki i wypuszczają dym z kominów, jak prawdziwe pociągi. Wszystko stworzone jest ręcznie, z wielką starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły.

287.1 km od centrum

Niezły, pełen iście bajecznych roślin zakątek. Magiczne wiosną, latem i jesienią - czasami też pod śniegiem (czynne od marca do grudnia). Na terenie 5,5 ha zaaranżowano 28 wspaniałych ogrodów z rozmaitymi atrakcjami, każdy o unikalnej charakterystyce. Ogrody Tematyczne Hortulus czerpią z bogactwa wielu narodowych tradycji, kultur oraz naturalnych krajobrazów.

287.1 km od centrum

Unikalne miejsce do relaksu i zabawy. Różnorodne, systematycznie rozbudowywane ogrody Energii, Czasu i Przestrzeni, Magii oraz szereg kolejnych parków tematycznych zapewniają fantastyczne doznania. Ogrody Hortulus Spectabilis są otwarte od maja do października. Spośród dostępnych na 30-hektarowym terenie atrakcji warto wyróżnić labirynt grabowy i wieżę widokową.

6,206.8 km od centrum

Grota solna jest oryginalnym sposobem wykorzystania soli w dziedzinie rehabilitacji, profilaktyki chorób i ochrony zdrowia.Wewnątrz, grota solna utrzymuje odpowiednią dla zdrowia wilgotność powietr...

6,206.8 km od centrum

Myślisz rzeka, mówisz…kajak!I w ten prosty sposób powstała przystań i Wypożyczalnia Kajaków oraz Sprzętu Wodnego.Nasza wakacyjna oferta obejmuje spływy kajakowe i inne imprezy okolicznościowe na ży...

10 najlepszych atrakcji w Sarbinowie

Nasz ranking na najciekawsze miejsca rozpoczynamy oczywiście od plaży. Polska może się poszczycić jednymi z najpiękniejszych nad Morzem Bałtyckim. W sezonie nasza plaża, mimo że dość szeroka i długa, oblegana jest przez urlopowiczów. Z kocykami i parawanami, materacami i dmuchanymi zabawkami. By zarezerwować sobie "swój kawałek podłogi", należy nad morze przybyć wcześnie rano. Poza plażą dużą atrakcją w Sarbinowie jest promenada nadmorska. To super miejsce na spacery i wypoczynek. Liczne ławeczki poustawiane na całej długości promenady pozwolą na podziwianie fal obijających się o brzeg. Wyposażona jest w zjazd dla niepełnosprawnych. Gdy mowa o spacerach to trzeba wspomnieć o szlakach turystycznych. Dotrzesz nimi do pobliskich miejscowości. Dla aktywnych dobrą wiadomością będzie fakt, że przez Sarbinowo przebiega nadbałtycka trasa rowerowa R10. A uwierzcie nam, nie trzeba być zapalonym cyklistą, by delektować się urokiem tej trasy. Wycieczka rowerem, gdzie przez dłuższy czas widzimy Bałtyk, będzie prawdziwą przyjemnością. Gdy mowa o przyjemnościach - niewątpliwą rozrywką każdej nadmorskiej miejscowości są jedzenie i trunki. Nigdzie rybka z zimnym napojem nie smakuje tak dobrze, jak tutaj. Dzieci odpoczywające w Sarbinowie koniecznie muszą odwiedzić FunWorld. To największy w Polsce dmuchany park rozrywki. Poza powyższymi, w Sarbinowie są zabytki:

  • mur oporowy powstały w 1910 roku
  • neogotycki kościół
  • drewniana chata rybacka

Do szczegółów zabytków jeszcze wrócimy. Nasz ranking na 10 najlepszych atrakcji Sarbinowa kończymy stadniną koni. Przejażdżka po plaży, pobliskich lasach lub łąkach to super pretekst, by nauczyć się jazdy lub podszkolić umiejętności. 

Sarbinowo - atrakcje dla rodzin z dziećmi

Jeśli plaża, to i dzieci. Nic tak nie sprawia radości maluchom, jak zabawa w piasku czy uciekanie przed falami. To się nigdy nie nudzi! Warto jednak na chwilę oderwać się od plażowania i odwiedzić FunWorld. To największy dmuchany park rozrywki w Polsce. Jest tu cała masa trampolin, zamków, torów przeszkód, dmuchanych zwierzaków i zjeżdżalni. Jest też specjalna strefa odpoczynku dla rodziców. To fantastyczna forma spędzenia czasu i masa zabawy na cały dzień. 

Atrakcje do zwiedzania z Sarbinowa i okolic

Będąc na urlopie, polecamy pozwiedzać niedalekie miejscowości. W pobliskich Gąskach, znajdujących się zaledwie 5 km od Sarbinowa, znajduje się latarnia morska. Ta ponad 49-metrowa budowla powstała pod koniec XIX wieku. Na szczyt wejdziesz zakręconymi schodami, a twym oczom ukaże się przepiękna panorama na morze i okolice. U podstawy znajduje się dom latarnika. Około 3 kilometrów od Sarbinowa możesz pospacerować po molo. Jest ono w Chłopach, liczy długość około 90 metrów. 

Fajne miejsca, które warto zobaczyć

Zaledwie 14 km od miejscowości Sarbinowo zwiedzisz niesamowite ogrody Hortulus. To wspaniałe miejsce, budowane już ponad 20 lat. Nie jest to typowy ogród botaniczny. Główną atrakcją tego kompleksu jest największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni 1 ha. W centrum labiryntu znajduje się blisko 20-metrowa wieża widokowa. Rozpościera się z niej widok na całą okolicę. 

Wypoczywając w Sarbinowie, warto odwiedzić Mielno. Z obecnego tu molo można popłynąć w rejs. Zajmie on około 30 minut, a dostarczy wspomnienia, które zapamiętasz na długo. Polecamy też zrobić sobie zdjęcie z pomnikiem morsa i odwiedzić jeden z labiryntów, np. kosmiczny. 

Kościoły i zabytki Sarbinowa i okolicznych miejscowości

Opowiadając o ciekawych miejscach w Sarbinowie, należy wspomnieć o Kościele Najświętszej Marii Panny. Ten neogotycki obiekt wybudowano w 1856 roku. Poza przepięknymi witrażami duże wrażenie na zwiedzających robią zabytkowe organy. Są ogromne, pochodzą z końca XIX wieku. 

Każdy przebywający na plaży na pewno zauważy mur oporowy. Pochodzi z 1910 roku i został wybudowany, by ustrzec miejscowość przed szalejącymi falami Morza Bałtyckiego. Swoją funkcję pełni do dzisiaj, jest też elementem nadmorskiej promenady.

Kolejną atrakcją dla podróżujących do Sarbinowa i okolic jest Chata Rybacka. Licząca już ponad 200 lat jest jednym z najstarszych budynków w rejonie. Biała elewacja i charakterystyczny dach kryty strzechą to świetny przykład budynku, w jakim dawniej przebywali rybacy. Będąc tam, można wręcz poczuć klimat XIX wieku.

Co robić w Sarbinowie, gdy pada

Promenada - jedna z atrakcji Sarbinowa

Pogoda w naszym kraju bywa kapryśna. Warto więc planując urlop przejrzeć ciekawe miejsca w Sarbinowie i okolicach. Latem, gdy deszczyk jest ciepły, nie rezygnuj ze zwiedzania. Podróże to mega okazja, by poznać historię, ludzi i poszerzyć horyzonty.
Dzieci w Sarbinowie na pewno nie będą się nudzić, także podczas deszczu. Domki i inne noclegi wyposażone są często w TV, internet i gry planszowe. Dorośli też znajdą coś dla siebie. Bliskość dużych miejscowości jak Mielno, Koszalin czy Ustronie Morskie robi z tej wioski super bazę wypadową.
Widzisz więc, że Sarbinowo i okolice to masa atrakcji. Planując wypoczynek nad morzem, koniecznie sprawdź wszystkie ciekawe miejsca!


Jeśli planujesz nocleg nad morzem, koniecznie sprawdź nasze atrakcje w miejscowości Sarbinowo. Bo to nie tylko przepiękna, szeroka plaża! To masa obiektów stworzona specjalnie, by zabawiać turystów. Są także zabytki. Na naszej stronie wybraliśmy najlepsze atrakcje z Sarbinowa i pobliskich okolic. Koniecznie odwiedź je wszystkie!

Największą atrakcją jest oczywiście piękna plaża. Poza tym dzieciaki będą zachwycone FunWorld - największym dmuchanym parkiem rozrywki w Polsce. 

Tak, w pobliskim Koszalinie - Park Wodny Koszalin. W odległości około 50km, w Darłowie znajduje się Family Park Balticlandia - jeden z fajniejszych basenów nad polskim morzem.

Promenada spacerowa z licznymi ławkami, gdzie można odpocząć. Polecamy także ogrody Hortulus oraz liczne zabytki w Sarbinowie i okolicach.