Jezioro Jamno

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Znajdujące się w Gminie MielnoJezioro Jamno zajmuje 9. miejsce w Polsce i 3. w województwie pod względem powierzchni. Zbiornik o powierzchni nieco ponad 2200 hektarów jest miejscem egzystencji wielu ryb i innych organizmów. Znajdziemy tu leszcze, sandacze, węgorze, a także szczupaki, okonie, karasie, płocie i wiele innych. Wędkarze mają możliwość połowu na lądzie lub w kutrze.

W sezonie letnim można tu ponadto uprawiać sporty wodne, takie jak żeglarstwo czy windsurfing. Niestety, kąpiele wodne są w tym miejscu zabronione. Ponadto znajdują się tu liczne przystanie żeglarskie, a podczas sezonu letniego można przepłynąć się jednym z kursujących po jeziorze statków turystycznych („Koszałek”, „Mila” czy „Parostatek”).

Jezioro łączy się z Morzem Bałtyckim poprzez kanał Jamneński Nurt.

Mini przewodnik

Spory - 9. w kraju pod względem wielkości - akwen, który powinien spodobać się amatorom sportów wodnych - od wędkarstwa przez windsurfing po żeglarstwo. Na marinie cumuje mnóstwo jednostek, a wiele z nich tylko czeka na wynajęcie lub rejs z pasażerami na pokładzie. 2200 ha powierzchni wody, ogromna bioróżnorodność… Jamno zdecydowanie nie jest zwykłym jeziorem.

Blogi

Warto sfilmować Jezioro Jamno, zająć się tym może firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja