Promenada

Przez wiele dziesięcioleci Morze Bałtyckie wbijało się w ląd, aż w roku 1910 umocniono brzeg liczącym około kilometra murem, mającym na celu zapobiec niszczącej działalności morza. Wybudowano go z kamieni i betonu. To właśnie on stał się fundamentem nowej promenady spacerowej.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Ochrony Brzegów Morskich. Stary mur został umocniony i zmodernizowany, wybudowano dwa zjazdy na plażę i dziewięć zejść oraz oświetlenie. Oficjalne otwarcie nastąpiło 27 września 2013 roku. Inwestycja pochłonęła 14,5 mln zł.

Zarówno dla mieszkańców, jak i turystów jest to przepiękne miejsce do spacerów, podziwiania wschodów i zachodów słońca oraz zróżnicowanych obliczy Morza Bałtyckiego. Spoglądając z promenady w kierunku miasta zobaczymy piękny Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który góruje ponad całą okolicą. Przy promenadzie znajdują się też bary, kawiarnie, ogródki piwne, smażalnie ryb oraz obiekty noclegowe.

Promenada to rzecz jasnadoskonałe miejsce na długie spacery i relaks podczas spoglądania na morze, opalania, lub czytania książki na jednej z ławeczek usadowionych wzdłuż deptaku.

Michał Michał
1.01.1970 01:00

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Solidna, ponad kilometrowa nadmorska alejka, wybudowana tuż przy plaży, to doskonałe miejsce do nadmorskich spacerów - także po zmierzchu. Kto zechce, może na chwilę przysiąść na jednej z ławeczek. Promenada w Sarbinowie przystosowana jest też do potrzeb osób niepełnosprawnych. Fundamentem konstrukcji jest mur z 1910 r., który postawiono by zatrzymać morską wodę.


                                    

Komentarze (1)
Michał Michał 14.05.2015 12:12

Super sprawa. Szeroka promenada pozwala wygodnie spacerować z wózkiem dziecięcym :)

Dodaj komentarz