Atrakcje Turystyczne w Sarbinowie

10 najlepszych atrakcji w Sarbinowie

Nasz ranking na najciekawsze miejsca rozpoczynamy oczywiście od plaży. Polska może się poszczycić jednymi z najpiękniejszych nad Morzem Bałtyckim. W sezonie nasza plaża, mimo że dość szeroka i długa, oblegana jest przez urlopowiczów. Z kocykami i parawanami, materacami i dmuchanymi zabawkami. By zarezerwować sobie "swój kawałek podłogi", należy nad morze przybyć wcześnie rano. Poza plażą dużą atrakcją w Sarbinowie jest promenada nadmorska. To super miejsce na spacery i wypoczynek. Liczne ławeczki poustawiane na całej długości promenady pozwolą na podziwianie fal obijających się o brzeg. Wyposażona jest w zjazd dla niepełnosprawnych. Gdy mowa o spacerach to trzeba wspomnieć o szlakach turystycznych. Dotrzesz nimi do pobliskich miejscowości. Dla aktywnych dobrą wiadomością będzie fakt, że przez Sarbinowo przebiega nadbałtycka trasa rowerowa R10. A uwierzcie nam, nie trzeba być zapalonym cyklistą, by delektować się urokiem tej trasy. Wycieczka rowerem, gdzie przez dłuższy czas widzimy Bałtyk, będzie prawdziwą przyjemnością. Gdy mowa o przyjemnościach - niewątpliwą rozrywką każdej nadmorskiej miejscowości są jedzenie i trunki. Nigdzie rybka z zimnym napojem nie smakuje tak dobrze, jak tutaj. Dzieci odpoczywające w Sarbinowie koniecznie muszą odwiedzić FunWorld. To największy w Polsce dmuchany park rozrywki. Poza powyższymi, w Sarbinowie są zabytki:

  • mur oporowy powstały w 1910 roku
  • neogotycki kościół
  • drewniana chata rybacka

Do szczegółów zabytków jeszcze wrócimy. Nasz ranking na 10 najlepszych atrakcji Sarbinowa kończymy stadniną koni. Przejażdżka po plaży, pobliskich lasach lub łąkach to super pretekst, by nauczyć się jazdy lub podszkolić umiejętności. 

Sarbinowo - atrakcje dla rodzin z dziećmi

Jeśli plaża, to i dzieci. Nic tak nie sprawia radości maluchom, jak zabawa w piasku czy uciekanie przed falami. To się nigdy nie nudzi! Warto jednak na chwilę oderwać się od plażowania i odwiedzić FunWorld. To największy dmuchany park rozrywki w Polsce. Jest tu cała masa trampolin, zamków, torów przeszkód, dmuchanych zwierzaków i zjeżdżalni. Jest też specjalna strefa odpoczynku dla rodziców. To fantastyczna forma spędzenia czasu i masa zabawy na cały dzień. 

Atrakcje do zwiedzania z Sarbinowa i okolic

Będąc na urlopie, polecamy pozwiedzać niedalekie miejscowości. W pobliskich Gąskach, znajdujących się zaledwie 5 km od Sarbinowa, znajduje się latarnia morska. Ta ponad 49-metrowa budowla powstała pod koniec XIX wieku. Na szczyt wejdziesz zakręconymi schodami, a twym oczom ukaże się przepiękna panorama na morze i okolice. U podstawy znajduje się dom latarnika. Około 3 kilometrów od Sarbinowa możesz pospacerować po molo. Jest ono w Chłopach, liczy długość około 90 metrów. 

Fajne miejsca, które warto zobaczyć

Zaledwie 14 km od miejscowości Sarbinowo zwiedzisz niesamowite ogrody Hortulus. To wspaniałe miejsce, budowane już ponad 20 lat. Nie jest to typowy ogród botaniczny. Główną atrakcją tego kompleksu jest największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni 1 ha. W centrum labiryntu znajduje się blisko 20-metrowa wieża widokowa. Rozpościera się z niej widok na całą okolicę. 

Wypoczywając w Sarbinowie, warto odwiedzić Mielno. Z obecnego tu molo można popłynąć w rejs. Zajmie on około 30 minut, a dostarczy wspomnienia, które zapamiętasz na długo. Polecamy też zrobić sobie zdjęcie z pomnikiem morsa i odwiedzić jeden z labiryntów, np. kosmiczny. 

Kościoły i zabytki Sarbinowa i okolicznych miejscowości

Opowiadając o ciekawych miejscach w Sarbinowie, należy wspomnieć o Kościele Najświętszej Marii Panny. Ten neogotycki obiekt wybudowano w 1856 roku. Poza przepięknymi witrażami duże wrażenie na zwiedzających robią zabytkowe organy. Są ogromne, pochodzą z końca XIX wieku. 

Każdy przebywający na plaży na pewno zauważy mur oporowy. Pochodzi z 1910 roku i został wybudowany, by ustrzec miejscowość przed szalejącymi falami Morza Bałtyckiego. Swoją funkcję pełni do dzisiaj, jest też elementem nadmorskiej promenady.

Kolejną atrakcją dla podróżujących do Sarbinowa i okolic jest Chata Rybacka. Licząca już ponad 200 lat jest jednym z najstarszych budynków w rejonie. Biała elewacja i charakterystyczny dach kryty strzechą to świetny przykład budynku, w jakim dawniej przebywali rybacy. Będąc tam, można wręcz poczuć klimat XIX wieku.

Co robić w Sarbinowie, gdy pada

Promenada - jedna z atrakcji Sarbinowa

Pogoda w naszym kraju bywa kapryśna. Warto więc planując urlop przejrzeć ciekawe miejsca w Sarbinowie i okolicach. Latem, gdy deszczyk jest ciepły, nie rezygnuj ze zwiedzania. Podróże to mega okazja, by poznać historię, ludzi i poszerzyć horyzonty.
Dzieci w Sarbinowie na pewno nie będą się nudzić, także podczas deszczu. Domki i inne noclegi wyposażone są często w TV, internet i gry planszowe. Dorośli też znajdą coś dla siebie. Bliskość dużych miejscowości jak Mielno, Koszalin czy Ustronie Morskie robi z tej wioski super bazę wypadową.
Widzisz więc, że Sarbinowo i okolice to masa atrakcji. Planując wypoczynek nad morzem, koniecznie sprawdź wszystkie ciekawe miejsca!


Jaki są atrakcje dla dzieci w Sarbinowie?

Największą atrakcją jest oczywiście piękna plaża. Poza tym dzieciaki będą zachwycone FunWorld - największym dmuchanym parkiem rozrywki w Polsce. 

Czy w okolicach Sarbinowa znajduje się aquapark?

Tak, w pobliskim Koszalinie - Park Wodny Koszalin. W odległości około 50km, w Darłowie znajduje się Family Park Balticlandia - jeden z fajniejszych basenów nad polskim morzem.

Jaki są atrakcje dla seniorów w Sarbinowie?

Promenada spacerowa z licznymi ławkami, gdzie można odpocząć. Polecamy także ogrody Hortulus oraz liczne zabytki w Sarbinowie i okolicach.