Sarbinowo

Sarbinowo to niewielka, nadmorska wieś w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim i gminie Mielno. Wczasowicze na pewno nie nudzą się tu w trakcie sezonu, bowiem nie brakuje tu atrakcji. W chłodniejszych miesiącach natomiast zaznać tu mogą ciszy i spokoju.

Głównym atutem tej miejscowości jest oczywiście dostęp do morza. Strzeżone kąpielisko obejmuje 100 metrów pięknej linii brzegowej. Kąpielisko otrzymało w 2012 r. pozytywną opinię Unii Europejskiej w kwestii jakości i czystości wody. Komu nie zależy wyłącznie na kąpielach słonecznych i tych w morskiej wodzie, może odwiedzić pobliskie wioski i miejscowości, których jest w tym rejonie wiele: Chłopy, Mielenko, Mielno i Unieście po wschodniej stronie, a od zachodu Gąski i Pleśna. Ponadto znajdują się tu inne osady, które mimo braku dostępu do morza są warte odwiedzenia, chociażby ze względu na zabytki i bogactwa naturalne: Kiszkowo, Śmiechów czy Będzinko.

W pobliżu Sarbinowa ulokowana jest również latarnia morska w Gąskach oraz jezioro Jamno - obowiązkowe punkty do zwiedzenia. Na miejscu nie brakuje też atrakcji. Za dnia warto zwiedzić Zabytkową Chatę Rybacką czy Kościół Parafialny, zaś o zachodzie słońca przespacerować się po promenadzie.

Do Sarbinowa dotrzemy autobusem PKS lub we własnym zakresie. Aby dojechać tam autem, należy kierować się do Koszalina lub Kołobrzegu, a następnie drogą krajową nr 11 do Sarbinowa. Wybierając z kolei komunikację zbiorową, najlepiej dojechać do Koszalina, a następnie transportem prywatnym lub PKSem do Sarbinowa.

Bogata baza noclegowa i gastronomiczna w pełni zaspokoją potrzeby nawet tych najbardziej wymagających urlopowiczów.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz