Hotel Gołębiewski- kiedy i gdzie powstanie kolejny gigant?

Hotel Gołębiewski- kiedy i gdzie powstanie kolejny gigant?

Pobierowo szczyci się spokojem i ogromem zieleni. Czyste, piaszczyste plaże, dwukilometrowy pas lasu przy morzu, mnogość ścieżek rowerowych… Mała miejscowość nadmorska ma jednak dopiero zacząć przeżywać lata swojej świetności a to wszystko za sprawą kolejnego giganta, mianowicie w Pobierowie powstaje kolejny gigant Tadeusza Gołębiewskiego, którego pierwsza część ma zostać oddana do użytku w 2020 roku. Hotel wzburzył krew ludzi w całej Polsce. Ten olbrzym ma mieć 11 kondygnacji plus dwie podziemne i pomieścić bagatela 3 tysiące osób. Pod ziemią ma się znaleźć całoroczne lodowisko a oprócz tego basen, zjeżdżalnie, korty tenisowe, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia… Budynek pomieści również dwie restauracje oraz strefę SPA jak i również ogromną salę zabaw dla dzieci. Nie zabraknie także atrakcji na zewnątrz gmachu.

Większość osób komentujących rozmach Pana Tadeusza nie wypowiada się pochlebnie o jego nowej inwestycji. Tak samo było zresztą w przypadku budowy w Karpaczu czy Mikołajkach. Komentujący określali jego dzieła mianem “zbrodni” czy też “gwałtu” na lokalnej architekturze. Narzeka się na tłumy turystów, zawalone drogi oraz miejscowe parkingi, a także psucie krajobrazu miejscowości w których znajdują się hotele Tadeusza Gołębiewskiego.

Aby go wybudować trzeba było wyciąć 1,5 tysiąca drzew bowiem nowy Hotel Gołębiewski ma mieścić się w lesie przy Pobierowskiej plaży. W linii prostej odległość do morza ma wynosić 150 metrów. Za wycinkę takiego ogromu zieleni Gołębiewski ma zasadzić 3 tysiące nowych drzew. Miejmy nadzieję, że wywiąże się z obietnicy.

Kontrowersje wzbudza również fakt, iż Pan Gołębiewski ustanowił dyrektorem hotelu byłego wójta gminy Rewal , który sprzedał mu działkę- starą jednostkę wojsk rakietowych. Czy słusznie?

Drżą również właściciele pensjonatów. Boją się, że Hotel Gołębiewski może zagrażać ich biznesowi. Dyrektor hotelu zapewnia jednak, że nie mają powodów do obaw gdyż gołębiewski to zupełnie inny świat i na pewno nie będzie dybać na gości lokalnych pensjonatów.

Hotele Pana Tadeusza u niektórych jednak wywołują radość. Fani jego hoteli cieszą się, że nareszcie będą mogli udać się do jego włości również nad morzem. Do tej pory przecież Hotele Gołębiewski zostały usytuowane w Karpaczu, Białymstoku, Wiśle oraz w Mikołajkach. Przyszła więc pora na wybrzeże. Czy na tym zakończy swoje inwestycje Tadeusz Gołębiewski? Czy będzie czyhał na kolejną gminę by postawić swojego giganta? Jak myślicie, gdzie powstanie kolejny “Gołąb”?

HOTELARZU - REWOLUCJA CZEKA
Aktualizujesz manualnie dostępność w portalach rezerwacyjnych takich jak Booking.com, Expedia, Airbnb, Hotels.com, Noclegi.pl, Nocowanie.pl? Najwyższy czas przenieść się na wyższy poziom hotelarstwa Channel Manager od NFHotel zrobi to za Ciebie! Błyskawicznie i w pełni automatycznie!
Dodano: 2019-07-19 14:47:00

Komentarze (2)
Anonim
31.07.2020 13:10

Bardzo nie podoba mi się plan na budowę hotelu Gołębiewskiego. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że ten budynek zupełnie zepsuje wygląd lokalnej architektury, nie wspominając już o skutkach nadmiaru turystów.

Anonim
28.04.2021 17:13

Super pomysł! Dostrzegam dużo krytyki w sprawie budowy hotelu, lecz ja już nie mogę się doczekać, kiedy będę mieć okazję na pobyt w Hotelu Gołębiewskim w Pobierowie.

Dodaj komentarz