Weekend nad morzem ---aktualnyrok--- w Sarbinowie

Weekend nad morzem w Sarbinowie to doskonałe wyjście dla każdego, kto na szybko (choć sedno sprawy lepiej oddawałoby “na gwałt”) potrzebuje trochę spokoju i relaksu, gdyż w przeciwnym razie już chyba nie wytrzyma. Mowa o kameralnym, zacisznym turystycznym miasteczku, w którym większość dostępnych atrakcji jest dostępna przez cały. Oczywiście niska temperatura i brak słońca znacząco ograniczają plażowe formy rekreacji, ale to raczej jedyna niedogodność.

Żeby nie było jakichś nieścisłości i niedomówień, w 2016 każdy weekend nad morzem w Sarbinowie można równie dobrze spędzać na nieustannym “plażingu”. Spacerując wzdłuż brzegu i przeczesując piasek w poszukiwaniu bałtyckiego złota (chodzi rzecz jasna o bursztyn), maszerując z kijkami nordic-walkingowymi w rękach, urządzając sobie nad wyraz korzystne dla zdrowia przebieżki czy przechadzając się niespiesznie po promenadzie, w romantycznym oczekiwaniu na malowniczy zachód słońca.

Wyjazd na weekend nad morze do Sarbinowa, ze względu na korzystny mikroklimat, to dobry pomysł również dla zwolenników aktywnego spędzania czasu. Amatorom dłuższych marszów można zaproponować wycieczkę wzdłuż europejskiego szlaku pieszego E-9, prowadzącego m.in. z Gąsek, przez Pleśną i Mielno, do Dąbków. Rowerzyści mogą liczyć na słynącą z fantastycznych krajobrazów Międzynarodową Trasę Rowerową nr 10. Nadmorskie tereny to także znakomite plenery do jazdy konnej - jest Stadnina Husaria, jest jeździeckie gospodarstwo agroturystyczne w pobliskim Kładnie, nieopodal Dobrzycy. Początkujący żeglarze i wędkarze, zanim wypuszczą się na naprawdę głębokie wody, mogą w spokoju potrenować na wodach niedalekiego Jeziora Jamno - najbliżej będzie do przystani w Mielnie.

Przez okrągły rok 2016 otwarte dla turystów są miejscowe zabytki, dzięki którym w trakcie weekendu nad morzem w Sarbinowie będzie sporo okazji, by dowiedzieć się co nieco o historii regionu. Bodaj najciekawsza jest zbudowana z dębowego drewna, w szachulcowy sposób skonstruowana chata rybacka: dziś funkcjonująca jako karczma. Interesująco prezentuje się także neogotycki kościół Wniebowzięcia NMP, z iście monumentalnymi organami. Parę architektonicznych perełek posiadają też sąsiednie Gąski: mowa o Pałacu Morskim oraz charakterystycznej latarni morskiej.

Mały wypad na weekend nad morze do Sarbinowa to świetny pomysł, by na te parę dni wyrwać się z zaklętego kręgu rutyny i wypocząć na pięknym, polskim wybrzeżu. Zarówno w letnie wakacje, jak i w samym środku mroźnej zimy.


REKLAMA: Tym którzy wybierają jednak góry polecamy weekend w górach w pensjonacie*** Karkonoski SPA.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz