Pomysły na rodzinny wypoczynek w Sarbinowie

Spokojne Sarbinowo nad Bałtykiem zachęca do wypoczynku zarówno pary chcące spędzić ze sobą wspaniałe chwile, jak i rodziny z dziećmi, które szukają czegoś więcej oprócz gorących, piaszczystych plaż. Gdy znudzą się dotychczasowe zajęcia, a zabraknie planów na kolejne dni, warto rozejrzeć się w okolicy za czymś interesującym zarówno dla tych starszych jak i młodszych turystów. Poniżej przedstawiamy zatem kilka pomysłów na udany, rodzinny wypoczynek w Sarbinowie.


Będąc w Sarbinowie z rodziną, warto odpocząć na tutejszej plaży, która nie należy do mocno zaludnionych. Spokojnie można rozłożyć się ze swoimi leżakami, a dzieci bez obaw mogą korzystać z jej uroków. Cisza wypełniona tylko szumem fal i gorące słońce przypadną do gustu każdemu, kto spróbuje tutejszego wypoczynku. A po kąpieli w Bałtyku, tuż przy promenadzie znajdują się restauracje z ogródkami, gdzie zaspokoić można głód smacznymi świeżymi rybami i innymi typowo wakacyjnymi smakołykami.

Jedną z ciekawszych atrakcji, przede wszystkim dla dzieci jest mini zoo, obecne na ternie ośrodka „Eden”, gdzie spotkać można bażanty, przepiórki, króliki, strusie czy kozy. Z tamtejszymi zwierzętami możliwy jest bezpośredni kontakt, więc można je nie tylko zobaczyć z bliska, ale i dotknąć albo nakarmić, co jest dla dzieci dużym przeżyciem i możliwością, aby lepiej je poznać.

Gdy najbliższa okolica będzie już znana, aktywne rodziny powinny wskoczyć na rowery i skorzystać z malowniczych szlaków wiodących brzegiem morza, które nie wymagają zbyt wiele wysiłku w ich przebywaniu, a można przy tym podziwiać pobliskie interesujące obiekty i wspaniałe widoki. Wiele kilometrów przystosowanych dla rowerów dróg, wiodących do pobliskich miejscowości sprawi, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego w zależności od wymagań. Rowerami dojechać można do Gąsek, gdzie ze szczytu wieży latarni morskiej wysokiej na 50 metrów dostrzec można wspaniałą okolicę.

Nieco dalej, w miejscowości Kładno, znajduje się „Kaczuszka” – gospodarstwo agroturystyczne, w którym można skorzystać z jazdy konnej, także dla dzieci oraz z przejażdżek bryczką wiozących chętnych nawet na plażę.

Miłośnicy morskich wycieczek mają też okazję popływać w pobliskim Mielnie po jeziorze Jamno, łodziami motorowymi lub rowerami wodnymi, a także wybrać się w rejs po jeziorze statkiem wycieczkowym „Mila”.

Tam też znajduje się park linowy Tukan, gdzie na turystów czeka aż 60 atrakcji linowych o 3 poziomach trudności. Dla dzieci przygotowano trasę przebiegająca 2 metry na ziemią ze zjazdami tyrolskimi. Dla starszych przygotowano trasę średnią i trudną, gdzie najwyższy punkt trasy sięga 11 metrów. Wszyscy są oczywiście zabezpieczeni profesjonalnym sprzętem alpinistycznym.

Te kilka dni spędzonych w tych stronach z rodziną, z pewnością będzie niezapomniane i wywoła uśmiech nie tylko na twarzach dzieci, ale i dorosłych. Zapraszamy do Sarbinowa!

Galeria
Dodano: 2016-05-20 15:08:00

Komentarze (2)
Anonim
15.04.2021 02:47

Polecam rodzinnie wybrać się do Sarbinowa, nie brak tu okolicznych atrakcji, bardzo ciężko jest się nudzić.

Anonim
3.08.2021 19:48

Wycieczka rowerowa z Sarbinowa do Gąsek, by zobaczyć latarnię morską to idealna opcja dla rodziny, która lubi aktywnie spędzić czas. Sama osobiście polecam.

Dodaj komentarz