Kiedy w Sarbinowie pogoda nie sprzyja...

Bywają dni, kiedy po przyjeździe nad morze pogoda nie zawsze sprzyja naszemu zaplanowanemu wypoczynkowi. Turyści zastanawiają się jak w ciekawy sposób spędzić wolny czas nad Bałtykiem, gdy słońce skrywają chmury i trudno o opalanie się na gorącym piasku, a tym bardziej o morską kąpiel, w komfortowych warunkach. Nie trzeba jednak wtedy siedzieć w domu. Zawsze można zrobić coś ciekawszego bez obaw, że dzień został zmarnowany. Na szczęście, okolica ma do zaoferowania coś więcej, niż tylko słoneczną pogodę.


Mimo nieciekawej pogody i chmur na niebie, plaża w Sarbinowie nieustannie przyciąga do siebie swoim urokiem. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby ubrać się cieplej i wybrać się na spacer brzegiem morza. Puste plaże i szum wzburzonych fal mają w sobie coś magnetycznego, co zachęca wielu turystów do tego typu wypoczynku. Na grzbiecie muru zaporowego, gdzie rozciąga się promenada, można wygodnie usiąść na ławeczkach i poobserwować odległy horyzont.

Spacerem wzdłuż brzegu morza, można też dojść do pobliskich Gąsek, oddalonych zaledwie o 5 km na zachód od Sarbinowa. Tam, wznosi się wysoka wieża latarni morskiej z XIX wieku, drugiej co do wielkości w Polsce. Widok potężnego, falującego Bałtyku z wieży wysokiej na 50 metrów, z pewnością zrobi wrażenie na każdym.

Jeżeli zabrakło Ci wcześniej czasu na zapoznanie się z Sarbinowem, w mało słoneczne dzień, warto przejść się po jego uliczkach i zobaczyć co kryją. Jednym z ważniejszych obiektów tej małej miejscowości jest zabytkowy kościół zbudowany z cegły i granitu, w neogotyckim stylu. Jego zabytkowe wnętrze i piękne witraże zachwycają turystów. Dobrze jest także zobaczyć zabytkową chałupę krytą strzechą, która przypomni dawne miejscowe zabudowania.

Niedaleko na wschód, znajduje się kolejna mała, nadbałtycka wioska – Chłopy. Warto ją poznać, gdyż cała została wpisana do rejestru zabytków, ze względu na swój tradycyjny układ zabudowy, jakie miały dawne wsie rybackie. Zapach świeżych ryb i widok kutrów na przystani i na plaży wzmocnią tylko wrażenia charakterystyczne dla pobytu nad morzem.

Dalej na wschód, znajduje się nieco większe, ale i bardziej tłoczne Mielno. Tam można się wybrać w rejs po sporej wielkości jeziorze Jamno statkiem wycieczkowym „Mila”. Na pokład zmieści się 61 osób, a podróż trwa ok. 45 minut. Statek cumuje przy pomoście na ul. Chrobrego 32.

Będąc z powrotem w Sarbinowie, wieczorem, gdy już się ściemni i ochłodzi, można posilić się w tutejszych restauracjach, serwujących świeże i smaczne ryby, spędzić czas w salonie gier czy wybrać się do pubu lub na zabawę z muzyką w pobliskich lokalach.

Każdy, kto chce aktywnie spędzić czas w Sarbinowie i okolicach, na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja, warto szukać nowych możliwości aby dobrze spędzić ten kolejny, jakże cenny dzień urlopu.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy