Kiedy w Sarbinowie pogoda nie sprzyja...

Bywają dni, kiedy po przyjeździe nad morze pogoda nie zawsze sprzyja naszemu zaplanowanemu wypoczynkowi. Turyści zastanawiają się jak w ciekawy sposób spędzić wolny czas nad Bałtykiem, gdy słońce skrywają chmury i trudno o opalanie się na gorącym piasku, a tym bardziej o morską kąpiel, w komfortowych warunkach. Nie trzeba jednak wtedy siedzieć w domu. Zawsze można zrobić coś ciekawszego bez obaw, że dzień został zmarnowany. Na szczęście, okolica ma do zaoferowania coś więcej, niż tylko słoneczną pogodę.


Mimo nieciekawej pogody i chmur na niebie, plaża w Sarbinowie nieustannie przyciąga do siebie swoim urokiem. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby ubrać się cieplej i wybrać się na spacer brzegiem morza. Puste plaże i szum wzburzonych fal mają w sobie coś magnetycznego, co zachęca wielu turystów do tego typu wypoczynku. Na grzbiecie muru zaporowego, gdzie rozciąga się promenada, można wygodnie usiąść na ławeczkach i poobserwować odległy horyzont.

Spacerem wzdłuż brzegu morza, można też dojść do pobliskich Gąsek, oddalonych zaledwie o 5 km na zachód od Sarbinowa. Tam, wznosi się wysoka wieża latarni morskiej z XIX wieku, drugiej co do wielkości w Polsce. Widok potężnego, falującego Bałtyku z wieży wysokiej na 50 metrów, z pewnością zrobi wrażenie na każdym.

Jeżeli zabrakło Ci wcześniej czasu na zapoznanie się z Sarbinowem, w mało słoneczne dzień, warto przejść się po jego uliczkach i zobaczyć co kryją. Jednym z ważniejszych obiektów tej małej miejscowości jest zabytkowy kościół zbudowany z cegły i granitu, w neogotyckim stylu. Jego zabytkowe wnętrze i piękne witraże zachwycają turystów. Dobrze jest także zobaczyć zabytkową chałupę krytą strzechą, która przypomni dawne miejscowe zabudowania.

Niedaleko na wschód, znajduje się kolejna mała, nadbałtycka wioska – Chłopy. Warto ją poznać, gdyż cała została wpisana do rejestru zabytków, ze względu na swój tradycyjny układ zabudowy, jakie miały dawne wsie rybackie. Zapach świeżych ryb i widok kutrów na przystani i na plaży wzmocnią tylko wrażenia charakterystyczne dla pobytu nad morzem.

Dalej na wschód, znajduje się nieco większe, ale i bardziej tłoczne Mielno. Tam można się wybrać w rejs po sporej wielkości jeziorze Jamno statkiem wycieczkowym „Mila”. Na pokład zmieści się 61 osób, a podróż trwa ok. 45 minut. Statek cumuje przy pomoście na ul. Chrobrego 32.

Będąc z powrotem w Sarbinowie, wieczorem, gdy już się ściemni i ochłodzi, można posilić się w tutejszych restauracjach, serwujących świeże i smaczne ryby, spędzić czas w salonie gier czy wybrać się do pubu lub na zabawę z muzyką w pobliskich lokalach.

Każdy, kto chce aktywnie spędzić czas w Sarbinowie i okolicach, na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja, warto szukać nowych możliwości aby dobrze spędzić ten kolejny, jakże cenny dzień urlopu.

Dodano: 2015-09-23 12:28:00

Komentarze (2)
Anonim
5.08.2021 14:04

Zdecydowanie polecam restauracje w Sarbinowie, nigdzie nie jadłem tak pysznych i świeżych ryb jak tutaj. W dobrej cenie każdy znajdzie coś dla siebie by zjeść zdrowo i smacznie!

Anonim
5.08.2021 14:05

Gdy nie ma pogody w Sarbinowie, to nie przeszkoda przed dobrą zabawą. Wyżej opisane puby i salony gier to sposób na rozrywkę nawet podczas najgorszej pogody.

Dodaj komentarz