Dziecięce atrakcje w Sarbinowie

Pobyt w spokojnym Sarbinowie, nad morzem, to nie tylko możliwość wypoczynku dla par czy grup znajomych, ale i dla rodzin z dziećmi, które ze względu na tych najmłodszych wczasowiczów, mają często zwiększone wymagania odnośnie spędzania wolnego czasu. Jedno jest pewne - dzieci oczekują dobrej i zróżnicowanej zabawy, która zajmie ich wolny czas, nie pozwalając na nudę. Dobrze, jeśli także rodzice w tym czasie mają szansę na znalezienie interesującego ich zajęcia. Jakie więc możliwości oferuje Sarbinowo w tym zakresie?


Plaża jest chyba najbardziej oczywistym miejscem doskonałej zabawy dla dzieci. Niewielka miejscowość sprawia, że brak tutaj tłumów turystów, chcących wypoczywać jednocześnie na gorących piaskach, co można zauważyć w dużych nadmorskich kurortach, gdzie nie raz ciężko jest znaleźć odrobinę miejsca dla siebie. Tu, z pewnością znajdzie się miejsce dla dużej rodziny z dziećmi, które chciałyby budować zamki z piasku, grać w piłkę, kopać dołki czy przysypać się piachem. Możliwości zabaw jest mnóstwo. Towarzyszący temu rodzice mogą w tym czasie zażyć kąpieli słonecznej, poczytać książkę i także zrelaksować się i odpocząć. Ważne, że na tutejszej plaży, na jej strzeżonym kąpielisku, nie brakuje ratowników, dzięki czemu dzieci bez obaw mogą korzystać z uroków plażowania.

Sama miejscowość oferuje także liczne atrakcje, znajdujące się na jej uliczkach, m. in. salony gier, place zabaw z kulkami, cymbergaje, automaty i bujaki na monety, sklepy z zabawkami, wesołe miasteczko i wiele innych. Można nawet przejechać się na kucyku. To miejsca uwielbiane i oblegane przez dzieci!

Jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci jest też z pewnością mini zoo, znajdujące się na ternie ośrodka „Eden”, gdzie najmłodsi mogą spotkać bażanty, kaczki, przepiórki, króliki, strusie czy kozy. Właściciele stawiają na kontakt gości ze zwierzętami, więc można je nie tylko zobaczyć z bliska, ale i uczestniczyć w ich karmieniu. I właśnie to jest dla dzieci dużym przeżyciem i przyjemnością zarazem.

Przyroda, która otacza Sarbinowo to świetny powód, aby wybrać się z dziećmi na spacer pieszo lub zabrać je w podróż rowerami po okolicy. Wypożyczalni sprzętu rowerowego tu nie brakuje. Można wówczas odwiedzić np. latarnię morską w Gąskach. Kręta droga dziesiątkami granitowych stopni na szczyt, wynagrodzi wysiłek dzieci kolejnym niezapomnianym widokiem okolicznych miejscowości, z góry. Na dalszą rowerową wycieczkę można wybrać się też w stronę Mielna, gdzie po dużym jeziorze Jamno można popływać wypożyczonymi rowerami wodnymi, łodziami wiosłowymi, motorówkami czy wybrać się w rejs wycieczkowy.

Dużo zależy również od tego, w jakim ośrodku zatrzyma się rodzina. Tutejsze pensjonaty posiadają często własne korty, sprzęt rowerowy, place zabaw, baseny, trampoliny i inne atrakcje. Nie można zatem narzekać na brak możliwości świetnej zabawy dla dzieci w nadmorskim Sarbinowie. Opcji jest cała masa - dzieci pokochają wakacje nad morzem!

Dodano: 2015-09-16 10:07:00

Komentarze (2)
Anonim
5.08.2021 14:17

Do Sarbinowa bardzo często wybierają się rodziny z dziećmi, bo nie sposób jest tutaj się nudzić. Okoliczne atrakcje zapewniają rozrywkę dorosłym oraz ich pociechom.

Anonim
5.08.2021 14:18

Odwiedzam Sarbinowo z dziećmi, bo wiem, że zawsze znajdę dla nich zajęcie. Każdemu rodzicowi polecam przyjechać tutaj na pobyt z dzieciakami.

Dodaj komentarz